ربات تلگرام چیست؟

ربات تلگرام چیست و چه ویژگی هایی دارد+ انواع ربات تلگرام

امروزه استفاده از ربات ها به امری عادی در میان مردم بدل شده است. از ربات های سازنده عکس تا حتی تغییر صدا. اما ربات تلگرام سالهاست که استفاده از آن در میان مردم رواج پیدا کرده است. در این مقاله از ساران هاستینگ قصد داریم به طور کامل به معرفی و بررسی ربات تلگرام بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ربات تلگرام چیست؟

ربات تلگرام اکانت هایی هستند که توسط خود نرم افزار تلگرام مدیریت و کنترل میشوند و امروزه غالبا دارای هوش مصنوعی برای پاسخ سریعتر و بهتر به کاربران هستند. نکته مهمی که باید در خصوص ربات های تلگرام بدانید این است که شما برای تنظیم این ربات ها نیاز به هیچ گونه شماره تلفن اضافی ندارید. امروزه از ربات های تلگرامی استفاده های بسیار زیادی میشود که از جمله آن ها میتوان به دانلود موزیک و ویدئو، بازی، ترجمه مقالات و ارسال پیام اشاره کرد. زمانی که ربات تلگرام خود را ساختید برای ارائه بهتر خدمات به کاربران نیاز به خرید هاست ربات تلگرام خواهید داشت. ساران هاستینگ با داشتن سالها تجربه آماده است تا بهترین خدمات هاستینگ در این زمینه را به شما عرضه کند.

ویژگی ربات های تلگرام

ربات های تلگرام امروزه طیف وسیعی از امکانات و ویژگی ها را در اختیار کاربران قرار میدهند. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین ویژگی های آن‌ها که در سایت رسمی تلگرام به آنها اشاره شده است بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی های ربات تلگرام

 

ورود اطلاعات

شما میتوانید انواع متن، تصویر، فایل، موقعیت جغرافیایی یا حتی پیام صوتی را برای ربات تلگرام ارسال کنید تا بتواند با بررسی آنها بهترین پاسخ را به شما ارائه دهد.

تعامل با کاربر

یکی از مهم ترین بخش های ربات تلگرام، بخش نحوه تعامل آن با کاربر میباشد. شما میتوانید با استفاده از روش های زیر به ربات خود اجازه تعامل با کاربران را بدهید.

Inline Requests

یکی از متداول ترین روش های تعامل ربات با کاربران Inline Requests میباشد. در این روش کاربران به صورت خطی اقدام به وارد کردن اطلاعات خود میکنند.

Deep Linking

روش لینک عمیق یا Deep Linking امروزه یکی از مهم ترین روش ها برای ارسال و دریافت اطلاعات در ربات های تلگرامی محسوب میشود. امروزه از روش برای اتصال اکانت تلگرام به سایر پلتفرم ها جهت احراز هویت استفاده میشود.

Attachment Menu

استفاده از Attachment Menu امروزه مورد استفاده بسیاری از رستوران ها و کافه ها میباشد. در این روش شما میتواند منوی رستوران خود را درون ربات تلگرام خود قرار داده تا کاربران بتوانند به راحتی اقدام به خرید غذا یا نوشیدنی کنند.

پرداخت

همانگونه که در قسمت ابتدای مقاله گفتیم. ربات ها تلگرامی امروزه میتوانند بدون دخالت انسان برای کاربران درگاه پرداخت را ارسال کرده تا آنها بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند.
منبع: Telegram Bot Features

ربات های تلگرام چگونه کار می کنند؟

ربات های تلگرام، امروزه نقشی مانند یک ویترین برای کسب و کار دیجیتال ما دارند. آنها میتوانند به درخواست های کاربران پاسخ دهند و حتی در صورت نیاز محصولی را به کاربران (بدون نیاز تایید انسان) ارائه دهند. ربات های تلگرامی با استفاده از کدهای درون خطی JSON این فرایند را انجام میدهند.
منبع: How Do Telegram Bots Work? | ITGeared

انواع ربات تلگرام 

 

انواع ربات تلگرام

امروزه ربات های تلگرام انواع مختلفی دارند و شما میتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. در ادامه با ساران هاستینگ همراه باشید تا با محبوب ترین ربات های تلگرامی آشنا شوید.

ربات تلگرامی دانلود از یوتیوب

همه ما میدانیم که در یوتیوب گزینه دانلود ویدیو وجود ندارد. اما برخی از سایت ها، اقدام به ارائه خدمات دانلود از یوتیوب میکنند. امروزه ربات های تلگرام میتوانند این کار را برای شما کمتر از چند ثانیه و بدون وجود تبلیغات موجود در سایت ها انجام دهند و شما میتوانید به راحتی اقدام به دانلود یا حتی ذخیره ویدئو در تلگرام خود کنید.

ربات تلگرامی دانلود از اینستاگرام

همانند یوتیوب در اینستاگرام هم گزینه دانلود ویدیو وجود ندارد. اما برخی اوقات نیاز داریم تا ویدئو یا عکس های موجود در اینستاگرام را درون گالری خود ذخیره کنیم. شما میتوانید با کپی کردن لینک پست مورد نظر به راحتی با استفاده از ربات های تلگرامی اقدام به دانلود و ذخیره پست مورد نظر خود کنید.

ربات تلگرامی آموزش زبان انگلیسی

امروزه بسیاری از کاربران در طول شبانه روز زمان زیادی را در فضای مجازی سپری میکنند. یکی از مهم ترین ویژگی های ربات تلگرام که میتواند باعث شود به شکل بهتری از آن استفاده کنیم، استفاده از ربات آموزش زبان انگلیسی می باشد که میتواند طی مدتی کوتاه بسیاری از لغات مهم را به شما آموزش دهد.

آیا ربات تلگرام خطرناک است؟

ربات های تلگرامی میتوانند شامل طیف وسیعی از فانکشن ها شوند. به همین دلیل ممکن است برخی از آنها حاوی ویروس یا …. باشند . به همین دلیل توصیه میشود تا از به اشتراک گذاری اطلاعات مانند عکس، فیلم، اطلاعات بانکی و… خودداری کنید.

جمع بندی

آنچه در این مقاله آموختیم:

  1. ربات های تلگرامی اکانت هایی هستند که توسط کاربران توسعه داده میشود و توسط خود نرم افزار تلگرام مدیریت میشود و امروزه برای کنترل هرچه بهتر آن ها از هوش مصنوعی استفاده میشود.
  2. از مهم ترین ویژگی های ربات تلگرامی میتوان به ورود اطلاعات، تعامل آسان کاربر و گزینه پرداخت اشاره کرد.
  3. ربات های تلگرامی با استفاده از کدهای درون خطی JSON فرایند خواندن اطلاعات را انجام میدهند.
  4. ربات های تلگرامی انواع بسیار مختلفی دارند. از جمله محبوب ترین آن ها میتوان به ربات دانلود از یوتیوب، اینستاگرام و ربات آموزش زبان انگلیسی اشاره کرد.

ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram